Rok ve školce

Jaro

Divadélko Rolničky

Střílení z kuše na cíl

V rámci projektu cestování časem jsme si vyzkoušeli i střílení kuše na korkové zátky. Každý se pokusil zasáhnout cíl - dřevěnou tabuli.

Vzájemná masáž míčky

Stejně jako roky předtím, i letos jsme si udělali ve školce relaxační - masážní den. Děti se navzájem za tónů relaxační hudby masírovaly speciálními masážními míčky.

Březen ve školce

Cestování časem - čas velkého Egypta

Při cestě do dávného Egypta jsme si zahráli na ,,mumie,,. Děti se navzájem balily do toaletního papíru a moc si to užívaly.

Vyrábění pečetí, klíčků a stroje času

K cestování časem bylo zapotřebí vyrobit klíč, kterým se odemykala brána pro cestování časem, pečetě a stroj času - děti se těchto činností ujaly s nadšením, každý si potom domů odnesl klíček i pečeť se svou značkou.

Instalace ,,Domečku pro hmyz,, na zahradě

Letos jsme od Ježíška dostali domeček pro hmyz. A kdy jindy je lepší doba pro jeho instalaci na zahradu, než právě na začátku jara. Pro domeček jsme vybraly společně s dětmi místo v úrovni jejich očí na stromě, kam jsme ho upevnili pomocí provázků. Teď už jen čekat, až broučci vylezou ze svých zimních domečků.

Čtení s babičkou

Jako předchozí rok, i letos jsme ve školce uspořádali čtení s babičkou. Přijela k nám opět paní Jana Švecová, které bychom chtěly poděkovat a pečlivě připravené pohádky i program pro děti. Nejenže se četlo, pohádka se vždy i zdramatizovala, zhudebnila, s klavírem se zpívaly písničky, kladly se k dané pohádce otázky. Děti musely dobře poslouchat, aby dokázaly odpovědět. Týden s babičkou se všem moc líbil a doufáme, že i příští rok nás navštíví.

Cestování časem - Pravěk a dinosauři

(Cesta přes dinosauří bažinu, sbírání dinosauřích vajec do hnízd, cestování bránou času, úklid před pravěkou jeskyní, veselometr)

Prohlížení knih k tématu ,,Cestování časem,,

Cestování časem - doba velkých králů Karla IV. a Rudolfa II.

(Cesta mezi královskými hrady, vymýšlení nových lektvarů, Karlova univerzita)