DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ - STŘEDA 26. 6.

Ráno se bude celá škola fotit na jednu společnou fotografii. Focení proběhne mezi 8:15 a 8:45. Prosíme rodiče, aby své děti poslali do školy. Společná fotografie bude vytištěna na velký formát a vystavena v nové škole. Poté bude následovat program dle rozpisu. Prosíme rodiče, aby svým dětem dávali každý den lahev s pitím. Vodu lze dopustit ve škole v průběhu dne, ale je nutné, aby děti měly lahev. Mnoho dětí pití nenosí, přestože teploty jsou vysoké.

Čtvrtek: 7:50 vyhlášení atletických závodů, koupaliště Žabčice, vstupné 40,-.

S sebou: svačinu, PITÍ, plavky, ručník, opalovací krém, peníze na útratu dle uvážení rodičů, školní kšiltovku. Příjezd 12:52. Neplavci budou mít pomůcky na plavání.

Pedagog 1. stupně

Přijmeme pedagoga 1. stupně, úvazek 0,5, nástup 1. 9. 2019. Pedagog bude pracovat jako 2. učitel ve třídě (vždy pod dohledem zkušené kolegyně). Informace podá ředitelka školy, Mgr. Jana Bystrzonovská, tel. 736 765 116, email: zsprisnotice@skolniweb.cz

ORGANIZACE POSLEDNÍCH DNŮ ŠKOLNÍHO ROKU

• 18. 6.   Dramatický kroužek - vystoupení MŠ, 1.+ 2. hod
  • 19. 6.  Sběr papíru na školním dvoře, 13:00- 16:30.
  • 20. 6.  Doložení kontejneru školním papírem, úklid tříd, výzdoby, hry ve třídě.
  • 21. 6.   Úklid tříd, odevzdání učebnic (učebnice budou čisté, vygumované, vytrhané listy slepené), peníze za poškození učebnic přinesou žáci do úterý 25. 6.
  • 21. 6. od 10 hod atletické závody na Lhétě
  • 24. 6. Projekt - "Akátová věž má 10 let"
  • 24. 6.  Od 16 hod Svatojánský podvečer - akce na rozloučení se školním rokem
  • 25. 6. Židlochovice, vycházka - Akátová věž, s sebou na bus 8,- Kč , návštěva cukrárny (peníze na zmrzku) a zámeckého parku
  • 26.6. Sportovní den - vybíjená v KD (nutné přezůvky!), překážková dráha
  • 27.6. Koloběžkiáda a sportovní disciplíny na Lhétě, odpadá odpolední vyučování
  • 28.6 Vysvědčení (žáci si přinesou folii)

V posledním týdny budou žáci mít každý den sportovní oblečení, batůžek, svačinu, pití, psací potřeby, deníčky, školní kšiltovky (odevzdají se ve čtvrtek), z domu budou namazaní opalovacím krémem, příp. nastříkaní repelentem (je třeba denně kontrolovat klíšťata). Při příznivém počasí navštívíme některý den koupaliště Žabčice, předpokládaná cena vstupu je 30,-, bližší informace budou na webu.

Konec dopoledních činností bude každý den ve 12:35.

SDĚLENÍ K UKONČENÍ ŠKOLNÍHO ROKU 2018/19

Sdělujeme tímto všem zákonným zástupcům žáků naší školy, že školní rok 2018/19 bude pro žáky 1. - 4. ročníku ukončen v pátek 28. června 2019 během 1. vyučovací hodiny (8,00 až 8,30 hod.), kdy bude žákům vydáno vysvědčení. Školní družina bude v provozu od 6:40 do 7:40 a pro přihlášené děti od 8:30 do 12:00.

Žákům 5. ročníku bude vysvědčení slavnostně předáno již ve čtvrtek 27. června 2019 v 16,00 hodin. Účast rodičů je vítána. Toto předání bude spojeno s přivítáním a pasováním budoucích prvňáčků v naší škole.

Informace k zahájení příštího školního roku 2019/20 budou postupně zveřejňovány na školním webu: www.skola-prisnotice.cz. Všechny potřebné informace k novému školnímu roku zde najdete nejpozději v posledním týdnu měsíce srpna 2019.

Seznamy pomůcek na nový školní rok

Přerušení činnosti školní družiny - hlavní prázdniny

Zdraví dětem

- projekt primární prevence

Charitativní sbírka pořádaná při příležitosti

rozsvěcení vánočního stromu

Volný přístup rodičů do vyučování

V průběhu celého školního roku se mohou zájemci přijít podívat do naší školy na vzdělávací činnosti a aktivity, které u nás probíhají.

Pravidla pro chování při návštěvě školy:

• přijít vždy před začátkem vyučovací hodiny
  • v hodině se chovat tiše, tak aby nebyla narušena vzdělávací činnost a rozptylovány děti
  • vhodné (ale nikoli nutné) je dohodnout se předem

NENECH TO BÝT

Naše škola se přihlásila k aktivitám Nenech to být.

"Nenech to být" je organizace, webová platforma a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celém světě. S podporou MŠMT a odborníků přináší efektivní způsob odhalování těchto problémů často už v jejich zárodku.

Šikana je skrytý a nepřístupný jev. V mnoha případech všichni přímí účastníci z různých důvodů brání jejímu odhalení. A to i trpící oběti. Pro učitele je nesmírně obtížné a při běžné výuce v podstatě nemožné šikanu zachytit. Právě s tímto problémem pomáhá organizace NNTB. Oslovuje  mlčící žáky, kteří normy agresorů nepřijali, ale bojí se něco udělat. Skrz naši aplikaci anonymně nahlašují šikanu pověřeným osobám na příslušné škole. Ti od nás obdrží jméno oběti a ve 45 % případů i více detailních informací.

Odborníci NNTB pak přes telefon doporučí, jak na jednotlivá nahlášení reagovat, a poradí s jejich řešením. V případě, kdy systém zaznamená nahlášení vážnějšího charakteru, konzultanti NNTB se sami ozvou a ujistí se, že byla oběti poskytnuta potřebná pomoc.

Na tomto odkazu lze anonymně nahlásit, že ve škole je někomu ubližováno: