Základní škola

Z důvodu nemoci paní učitelky Holubářové nebude v úterý 19. 2.  kroužek: Pohybové hry a Edukativně stimulační skupiny pro předškolní děti.

Příměstský tábor letní prázdniny 2019

Termíny:  8. - 12. července, 15. - 19. července 2019

Veškeré další informace a dokumenty ke stažení jsou v sekci Příměststký tábor.

Přerušení provozu ŠD o pololetních a jarních prázdninách

Zdraví dětem

- projekt primární prevence

Charitativní sbírka pořádaná při příležitosti

rozsvěcení vánočního stromu

Volný přístup rodičů do vyučování

V průběhu celého školního roku se mohou zájemci přijít podívat do naší školy na vzdělávací činnosti a aktivity, které u nás probíhají.

Pravidla pro chování při návštěvě školy:

• přijít vždy před začátkem vyučovací hodiny
  • v hodině se chovat tiše, tak aby nebyla narušena vzdělávací činnost a rozptylovány děti
  • vhodné (ale nikoli nutné) je dohodnout se předem

NENECH TO BÝT

Naše škola se přihlásila k aktivitám Nenech to být.

"Nenech to být" je organizace, webová platforma a mobilní aplikace bojující proti šikaně a vylučování z kolektivu na školách po celém světě. S podporou MŠMT a odborníků přináší efektivní způsob odhalování těchto problémů často už v jejich zárodku.

Šikana je skrytý a nepřístupný jev. V mnoha případech všichni přímí účastníci z různých důvodů brání jejímu odhalení. A to i trpící oběti. Pro učitele je nesmírně obtížné a při běžné výuce v podstatě nemožné šikanu zachytit. Právě s tímto problémem pomáhá organizace NNTB. Oslovuje  mlčící žáky, kteří normy agresorů nepřijali, ale bojí se něco udělat. Skrz naši aplikaci anonymně nahlašují šikanu pověřeným osobám na příslušné škole. Ti od nás obdrží jméno oběti a ve 45 % případů i více detailních informací.

Odborníci NNTB pak přes telefon doporučí, jak na jednotlivá nahlášení reagovat, a poradí s jejich řešením. V případě, kdy systém zaznamená nahlášení vážnějšího charakteru, konzultanti NNTB se sami ozvou a ujistí se, že byla oběti poskytnuta potřebná pomoc.

Na tomto odkazu lze anonymně nahlásit, že ve škole je někomu ubližováno: