Rok ve školce

PODZIM - ZIMA - JARO - LÉTO

Vzdělávací výlet do knihovny a parku v Židlochovicích

Už druhým rokem jsme se vydali (31.1.2019) na vzdělávací výlet do Židlochovic. Letos nám program v místní knihovně připravila paní Zichová, které bychom tímto chtěly poděkovat za pěkně připravené povídání o knihách - děti velice zaujalo. Nejprve jsme si celou knihovnu společně prošli, poté následovalo povídání o tom, jak s knihami zacházet a k čemu jsou, na závěr se pracovalo s přečtenou pohádkou. Po svačince jsme se vydali do zámeckého parku a pak hurá do školky na oběd.

Vzdělávací výlet do Mahenovy knihovny do Brna

(za fotografie děkujeme paní Šedé)

Dne 24.1.2019 jsme se s dětmi vydali do Mahenovy knihovny do Brna, kde jsme měli objednaný program o pirátech. Naše cesta začala hned ráno, kdy jsme se autobusem přesunuli do Žabčic, odtud vlakem do Brna na Dolní nádraží a z něj dalším autobusem k Hlavnímu nádraží. Od něj jsme pak šlapali pěšky po Masarykově ulici až do knihovny. Tam jsme se nasvačili a šli na program, který byl zaměřený na piráty a jejich život na moři. Po programu jsme se odebrali opět k Hlavnímu nádraží a stejným způsobem zpátky do školky. Děti vše krásně zvládly, díky reflexním čepicím, které jsme dostali darem od pana Pejchara, je bylo dobře vidět. Za pomoc chceme také poděkovat paní Čechovské, Pospíšilové a Šedé, které se vypravily na výlet s námi.

Zimní školkové olympijské hry 2019

I letos se u nás ve školce uskutečnily zimní školkové olympijské hry. Letos však byly uplně jiné, než předchozí roky - napadl nám totiž sníh, a tak jsme je mohli pořádat venku. Soutěžilo se v disciplínách: hod koulí na cíl, sněhový slalom, oběhnutí domečku závějemi, obtisknutí andělíčka do sněhu, sjezd z kopce na bobech. Před samotnými hrami jsme se naučili i olympijský pokřik. Celý sportovní den jsme ukončili předáním diplomů a krásných medailí, které nám věnovala paní Dana Čechovská, děkujeme!

Příprava na olympiádu - zimní hraní na zahradě

(za foto děkujeme paní Čechovské)

Krmení lesních zvířátek

Už tradičně jsme se s dětmi vypravili dát něco na zub zvířátkům do lesa. Děti z domu přinesly mrkve, jablka a pár kousků suchého pečiva a ty jsme společně zanesli na kraj lesa.

Leden u nás ve školce

(nové montessori hračky, makarena, kytičkovaná, výtvarka - ohňostroj, pobyt na zahradě)

Návštěva kostela a prohlídka betléma

Výroba společného betléma

Protože jsme ve školce neměli betlém, který bychom si mohli před Vánoci vystavit, rozhodli jsme se vyrobit si náš vlastní. Každý přidal ruku k dílu - ti menší vybarvovali palmy a kometu, větší malovali samotné postavy - Ježíška, Josefa a Marii, anděla, pasáčky a ovečky, tři krále, oslíka a kravku, ... Co myslíte, podařil se nám?

Vánočná nadílka

Vánoční nadílku jsme si užili 13.12.2018, kdy k nám do školky také zavítal Ježíšek. Každé dítě si rozbalilo jeden dáreček, společně jsme si je všechny prohlídli a poté si s nimi pohráli. Domů si každý odnesl malou hračku.

Ukázka jezdeckého vybavení Julči

Zdobení stromečku

I letos jsme zdobili vánoční stromeček, za který moc děkujeme panu starostovi. Děti nosily ozdoby, ty větší je samy věšely na spodní větve stromu, dokud nebyl celý nazdobený. A pak už se mohlo čekat na Ježíška..

Výroba keramického kapříka

Pečení perníčků

Jako předchozí roky, i letos jsme s dětmi pekli vánoční perníčky. Přinesly jsme hotové těsto, vyválely ho a děti si samy vykrajovaly a ukládaly na plech. Seznámily jsme je s postupem práce, se surovinami, které do těsta patří i bezpečností při pečení. Každé dítě si odneslo pár perníčků domů.

Výroba přáníčka technikou enkaustiky

Výtvarné aktivity v prosinci